Сервери - це комп'ютерні станції підвищеної потужності і продуктивності. Вони використовуються для накопичення, зберігання та обробки великих масивів даних, доступ до яких користувачі можуть отримати віддалено. За локальним і віртуальних мереж до станцій можуть бути підключені різноманітні пристрої, які називаються «клієнтами».
Як і персональні ПК, сервера складаються з набору пристроїв з певними технічними характеристиками. Оскільки до продуктивності обладнання пред'являються підвищені вимоги, для збірки станцій використовуються особливі комплектуючі для серверного обладнання. Вони відрізняються від стандартних конструктивними особливостями, більш високою надійністю і функціональністю. Наприклад, материнські плати серверів можуть мати роз'єми під два і більше процесора, а оперативна пам'ять в них функціонує в багатоканальному режимі, а її максимальний обсяг в рази вище, ніж у рішень для споживчого сегменту ..
Найхарактернішими відмітними рисами мають такі пристрої :
Процесори. Ці інтегральні мікросхеми відповідають за виконання програмного коду. Пристрої для серверів мають збільшену тактову частоту і складаються з більшої кількості ядер, розраховані на роботу в умовах високих навантажень, підтримують багатопотокові процеси.
Оперативна пам'ять - пристрій, який забезпечує безперебійне та швидке виконання робочих процесів. Моделі для серверних комп'ютерів підтримують технологію корекції помилок, за рахунок чого мінімально схильні до збоїв.
Жорсткий диск або SSD. Устаткування характеризується високою швидкістю зчитування та запису даних. У серверах нерідко встановлюють кілька HDD, об'єднаних в RAID-масиви, а для їх підключення використовують високошвидкісні інтерфейси.
Блоки живлення. Ці елементи відрізняються підвищеною потужністю і безперебійно забезпечують енергією всі комплектуючі длясервера,в тому числі і при пікових навантаженнях.
Системи охолодження. У станціях встановлюються потужні кулери, здатні відводити тепло від сильно нагріваючихся компонентів системи.
Щоб комп'ютерні станції були досить потужними, продуктивними і стійкими до збоїв, основні комплектуючі для серверних станцій дублюються. При відмові одного з їх компонентів, його навантаження приймає резервний, і устаткування продовжує працювати в штатному режимі до усунення несправності. Для контролю за робочими параметрами в серверах передбачені датчики процесів, за свідченнями яких користувач може віддалено контролювати роботу техніки.
Робота зі станціями не передбачає особистої взаємодії оператора і устаткування, тому в основній комплектації серверів найчастіше немає клавіатури і миші. Ці пристрої підключаються, коли потрібно виконати настройку або провести ремонтні роботи. У модулях також відсутні потужні графічні адаптери, завдяки чому рівень споживання енергії знижено.
Конструктивно сервери бувають настільними, підлоговими і стійковими. Перші два різновиди мають порівняно невисоку потужність і частіше розгортаються в невеликих офісах. Більш потужні стійкові моделі поділяються на rack-сервери і blade-системи. Рекові модулі повністю функціональні і самостійні, в їх комплектацію входять всі необхідні для роботи серверні комплектуючі. До складу блейд-серверів входять тільки материнська плата, ЦПУ, оперативна пам'ять, а інші компоненти винесені на панель полки-шасі. Blade-системи відрізняються високою продуктивністю і економічністю, більш прості і зручні в експлуатації, мають компактні розміри і дозволяють оптимізувати кабельні мережі.
Щоб дізнатися більше про компонуванні серверів і купити комплектуючі для сервера з гарантією виробника, звертайтеся в інтернет-магазин Servak. У нас представлений великий вибір обладнання іменитих брендів: HP, Intel, Dell, IBM, CISCO та інших виробників. Ви можете вибрати пристрої в сюжеті вас діапазоні цін і оформити замовлення онлайн з доставкою по території України.